יעוץ עסקי

יעוץ עסקי

טקטרנדס מתמחה בייעוץ עסקי לחברות ועסקים קטנים ובינוניים, כולל את כל תחומי הייעוץ כמו בעסקים גדולים, תוך התייחסות למיוחדות המאפיינת עסקים בגדלים אלה.

חברת טקטרנדס מתמחה משנת 1987 במתן יעוץ וסיוע לעסקים קטנים ובינוניים. לטקטרנדס היכרות עם מכלול הבעיות והקשיים הניהוליים של עסקים קטנים ובינוניים כולל עסקים משפחתיים בכל ענפי המשק ותחומי העיסוק השונים.

ניסיונה של חברת טקטרנדס בתחום היעוץ העסקי לעסקים קטנים ובינוניים כולל סיוע לעסקים באופן פרטי והן באמצעות ניהול פרויקטים ממשלתיים.

חברת טקטרנדס ניהלה משנת 1987 פרויקטים ממשלתיים שונים ומורכבים שעסקו בסיוע לעסקים קטנים ובינוניים, וביניהם פרויקט חונכות עסקית שעסקה בחונכות עסקית לעסקים קטנים ובינוניים ועסקים בתחילת דרכם, חונכות חקלאית של משרד החקלאות שעסקה בתחום הייצור החקלאי, חונכות למשק החלב, ניהול איכותי שנועד לעסקים יצרניים, והפעלה של הפרויקט הארצי לסיוע לעסקים קטנים ובינויים מטעם משרד הכלכלה בין השנים 2011-2014 שבמסגרו ניתן סיוע עסקי למעל 3,000 עסקים ברחבי הארץ בארבעה סניפים של החברה, תוך הפעלה של כ 800 יועצים המתמחים בנושאי היעוץ העסקי והניהולי.

התמחויות החברה ביעוץ עסקי

 • ניהול כלכלי, יעוץ וליווי פיננסי ניהולי
 • סיוע בהכנת תוכניות עסקיות
 • סיוע בהכנת תוכניות השקעה למסלולי מענקים של משרד הכלכלה והרשות לחדשנות
 • סיוע וליווי בתהליך הגשה לקבלת הלוואות בערבות מדינה מקרנות ובנקים
 • יעוץ בשיווק ומכירות
 • יעוץ וליווי ארגוני
 • ייעוץ וליווי בבחירה יישום והטמעת מערכות מידע
 • ייעוץ וליווי תפעולי ולוגיסטי
 • ייעוץ וליווי לרצפת הייצור
 • ייעוץ להפעלת תהליכי חדשנות ויצרתיות עסקית
 • יעוץ בתחומי התקינה הכנה והגשה למבדקי ISO
 • יעוץ וליווי בהגשה למכרזים
 • יעוץ ותכנון פונקציונלי : ייצור, תפעול, אחסון,שטחי עבודה, משרדים

המיוחדות והמורכבות של עסקים קטנים ובינוניים

ניהול עסק קינוני וקטן לעיתים קשה ומורכב יותר מניהול חברה גדולה עקב המיוחדות הקשורה בעסקים אלה. ניתן לאפיין את המיוחדות הזו בכמה תחומים:

עסק משפחתי

רוב העסקים הקטנים והבינוניים הוקמו על ידי יזמים פרטיים שכללו בהם את בני משפחתם בעמדות ניהול ומכאן מתאפיינת המורכבות של קבלת החלטות המושפעת לעתים ממערכות היחסים והשקפות שונות. הקושי בקבלת החלטה עסקית נכונה ושמירה על מערך היחסים בין האנשים מהווה אבן נגף ומחסום בהתפתחות העסק ושרידתו במיוחד כשהדבר מגיע לדור ההמשך.

אשראי וגיוס הון

המגזר הבנקאי מממן כמחצית מאשראי העסקי בישראל, והמחצית השניה באמצעות אשראי חוץ בנקאי. מרבית העסקים הקטנים והבינוניים מהווים את רובו של האשראי הבנקאי. רוב מנהלי העסקים הקטנים מתקשים בעבודה עם בנקים עקב חוסר הכרות עם המונחים הבנקאיים והחשבונאיים.

תחרות ומציאת לקוחות בעולם העסקי

היכולת להשקיע בפעילות שיווק מסיבית בדרך כלל מצומצמת עקב חוסר משאבים ויכולת ארגונית. בתחום זה התחרות בעיקרה היא על מחיר המוצרים. התחרות מקדם עסקים אך בעיקר מחסלת את החלשים ואינה מביא לשגשוג אחרים.  השיווק האינטרנטי שהינו חלון לעולם העסקי כיום, אינו מופעל נכון מתוחזק ושיווקי.

חוסר במטה מקצועי

קבלת החלטות ככל שהיא יכולה להיות מהירה יותר בעסק קטן ובינוני חסרה במקרים רבים את התהליך המובנה של הבחינה המקצועית והניהולית של קבלת ההחלטה המתאפשרת בחברה גדולה שנעשית ע"י אנשים שזה תפקידם.

קושי בגיוס ותחלופת כח אדם מקצועי

הקושי בגיוס ותחלופת כח אדם מקצועי הינו בכל הרמות, החל בעובדי ייצור מיומנים שעוברים הכשרה אך משך השארות במשרה קצר, עובדים עם רקע אקדמאי שנוטשים לטובת משרות אטרקטיביות יותר היכולות לספק קרש קפיצה לקידום הקרירה האישית.

מערכות מידע

מערכת מידע שאינה מתאימה לעסק, יכולת וידע לעשות במערכת המידע שימוש נכון משמש מכשול בפני ניהול ופיתוח נכון של העסק.

שינויים בסביבה העיסקית והרגולטורית

השפעת שינוים בסביבה העסקית והרגולטורית על העסק הקטן והבינוני גדולה יותר ומידית יותר מעסקים בקנה מידה אחרים, עקב כושר הספיגה הנמוך של העסק ויכולת הישרדותו.

פתרונות יעוץ עסקי המוצעים לעסק הקטן והבינוני

הפתרונות המוצעים על ידנו במתן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים כוללים את השלבים הבאים:

 • הכנת אבחון עסקי  לצורך יצירת תמונה ברורה ועדכנית של מצב העסק לצורך קבלת החלטות לפעולות שיפור
 • על סמך האבחון יוגדרו הנושאים לטיפול בעסק, פתרונות מוצעים ודרך יישומם
 • הכנת תוכנית עבודה ליישום הפתרונות המוצעים כולל לוח זמנים לביצוע תוצרים ומדדים למעקב. התוכנית יכולה לכלול מספר נושאים ותחומי פעילות משיקים כמו הגדרת תפקידים ומבנה ארגוני, שיווק ומכירות, לוגיסטיקה, מערכות מידע, תמחיר ועוד.
 • ליווי תהליך היישום

יתרונותיה של טקטרנדס ביעוץ עסקי

ליווי היישום נעשה על ידי צוות יועצים בעלי התמחות ידע וניסיון בנושאים שהוגדרו ועל בסיס תוכנית העבודה. קביעת ההרכב וגודלו נגזרים ממורכבות הנושאים לטיפול. תהליך היישום נעשה במשותף עם מנהלי העסק והעובדים על מנת לאפשר לעסק לרכוש כלי ניהול ועצמאות תפעולית בהפעלת הפתרונות.

חברת טקטרנדס תוודא כי הליווי העסקי ייתן בידי מנהלי העסק כלי עבודה שיניבו בשימוש נכון תוצאות אפקטיביות לאורך זמן.

תוכנית עסקית היא חלק מהיעוץ והליווי העסקי.