הלוואה ללא בטחונות האם זה טוב?

מצוקת אשראי 

אחת מהבעיות הקשות העומדות בפני בעלי עסקים רבים היא מצוקת אשראי, הן במסגרת הבנקאית המאושרת (אשר אף פעם אינה מספיקה), והן כאשר בעל עסק מבקש להרחיב לפתח, לרכוש ציוד, לשפץ, להגדיל רמות מלאי, למחזר הלוואות קיימות וכו'.

כאשר בעל עסק פונה לבנק ומבקש להגדיל את האשראי, מתקבלת בדרך כלל התשובה :"אין בעיה, תביא בטחונות ותקבל אשראי…" הבעיה היא שמרבית בעלי החברות והעסקים בארץ כבר מיצו את הביטחונות שביכולתם להעמיד לרשות הבנק וכאן הם נתקעים אם אין בטחונות – אין אשראי.

קרנות המספקות פתרון

לבעיה נמצא פתרון על ידי מספר קרנות וביניהן : "הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה", אשר פועלת כבר שנים רבות, ו "קרן פועלים לעסקים" של בנק הפועלים, אשר החלה לפעול באפריל 2016.

הלוואות מהקרנות

שתי הקרנות דורשות מהיזם / בעל העסק רק 25% בטחונות במקום 100% שהבנקים דורשים במסלול השגרתי שלהם. ההלוואות ניתנות ל 5-6 שנים, בריבית אטרקטיבית של פרים + 3.5%-2%, עם אפשרות לגרייס של חצי שנה עד שנה. היקף ההלוואות מגיע עד 500 אלש"ח לעסקים קטנים ועד 10% מהיקף המחזור לעסקים או חברות בינוניות. על מנת לקבל את ההלוואה יש להכין תוכנית עסקית ולהגיש בקשה מנומקת מבחינה כלכלית אסטרטגית ופיננסית לבנק.

טקטרנדס מסייעת בקבלת ההלוואה

חברת טקטרנדס מעמידה לרשותך את הידע הרב שצברה במהלך השנים ומזמינה אותך לצור אתנו קשר. מומחה החברה מטעמנו בתחום קבלת ההלוואות מהקרנות יציג בפניך את הפרטים הנדרשים להגשת הלוואה חיונית לך וילווה אותך לאורך כל הדרך עד קבלת ההלוואה.

 

מאמרים נוספים